Це дуже особлива ланка стоматології. Вона вимагає від лікаря бути не лише добрим стоматологом, а ще й дитячим психологом, аніматором, другом. Часом це дуже важка праця, але вона завжди винагороджується, бо діти щирі у своїх емоціях!

В нашій клініці працюють дитячі стоматологи, які, не лише розвиваються професійно, а є закоханими у свою справу! Діти це відчувають, тому нам з ними легко ставати друзями!

Лише найкраще обладнання, яке дозволить провести безпечне та якісне лікування! Все найкраще дітям!

Наші спеціалісти:

Галина Солонько

Кандидат медичних наук, доцент кафедри стоматології дитячого віку, лікар вищої категорії, віце-президент Української Асоціації Профілактичної та Дитячої Стоматології, член EAPD, член експертної групи МОЗ з питань дитячої стоматології, лектор Українських та Міжнародних конгресів.

Катерина Синько

Дитячий лікар-стоматолог

Тетяна Романюк

Асистент
Поширені запитання:

Перший візит до лікаря-стоматолога має відбутися після прорізування першого зуба у Вашої дитини, у віці 4 – 8 місяців. Саме тоді лікар розповість Вам про особливості молочних зубів, терміни їхнього прорізування та зміни, особливості догляду за ротовою порожниною дитини, режим харчування, шкідливі звички та інше. Ви зможете отримати відповіді на всі запитання.

Подальші візити повинні відбуватися систематично (кожні 3 – 6 місяців), у формі гри, з отриманням подарунків, переглядом мультфільмів та лише заради профілактики. Такий режим відвідування стоматолога дозволить звикнути дитині до стоматологічного прийому і в неї не розвинеться страх до можливого лікування. Також це дозволяє виявляти карієс на ранніх стадіях, що є значно простішим у лікуванні.

Такий підхід дозволяє попередити можливі проблеми з лікуванням (страх, множинний карієс, ускладнення карієсу та інше). Також у таких дітей значно краща гігієна ротової порожнини.

Якщо перший візит відбувся пізніше і Ви знаєте, що дитині буде проводитися лікування на першому візиті, ніколи не попереджайте дитину про можливі больові та неприємні відчуття у лікаря. Не розповідайте про неприємні маніпуляції, які можуть на неї чекати (укол, видалення зуба та ін.), навіть, якщо дитина доросла! Це створює упереджене та боязке ставлення до стоматолога.

Розпочинати чищення молочних зубів Вашого малюка необхідно відразу після їхнього прорізування. Якщо Ви розпочнете вчасно та правильно доглядати за дитячими зубами, Ваша дитина звикне до чистоти у своєму ротику, а Ви зможете уникнути багатьох проблем, пов’язаних з лікуванням у стоматолога.

Першим зазвичай прорізається нижній передній різець у віці 4 – 8 місяців. До першого року життя у дитини повинно бути 8 зубів: 4 верхні та 4 нижні різці. Хоча деякі діти залишаються беззубими до 1 року. До 2,5 – 3 років у роті Вашої дитини повинно бути 20 молочних зубів.

Важко переконати дитину чистити зуби зранку, коли дитина ще сонна та неактивна, а батьки спішаться по дорозі до роботи відвести дитину до садочку/школи. Ввечері дорослі тягнуть чищення зубів до останнього і згадують про це, коли дитина стає сонною, втомленою та марудною. Встановіть графік чищення зубів у своїй сім’ї. Нехай зранку за це відповідає мама, а ввечері – тато.

Часто діти відмовляються чистити зуби, якщо при цьому вони відчувають біль. Є багато можливих причин, що провокують больові відчуття (запалення ясен, стоматит, ускладнення карієсу, травма вуздечки та інше). Якщо така ситуація виникає, одразу звертайтеся до стоматолога.

Іноді буває недостатньо придбати дорогу та привабливу для дитини зубну щітку та пасту. На жаль, як би нам цього не хотілося, але діти народжуються без природніх навичок догляду за зубами. Діти можуть навчитися якісно очищати свої зуби лише після появи у них вміння зашнуровувати шнурівки, що відбувається приблизно у 7-8 років. Тому до цього часу чистити зуби дитині повинні батьки. Лише після 7-8 років можна довірити дитині самостійно чистити зуби, але під Вашим контролем та з Вашою допомогою. Не забувайте перевіряти якість чищення щоранку та щовечора. Сьогодні на ринку є допоміжні засоби для батьків. Це індикатори зубного нальоту (розчини або таблетки, що розжовуються). Вони зафарбовують  зубний наліт у різні відтінки рожевого або синього кольору. При цьому емаль зуба не зафарбовується і Ви чітко бачите проблемні недочищені ділянки у дитини.

Ваша дитина наслідує близьких та оточуючих її людей, тому намагайтеся чистити зуби разом. У формі гри дозвольте дитині самостійно почистити зуби, але після цього обов’язково почистіть їх самі.

Пам’ятайте:

Чистити зуби необхідно двічі на день (зранку після сніданку та ввечері перед сном), засобами, що відповідають віку Вашої дитини та підібрані дитячим стоматологом. А зовсім маленьким діткам додатково треба чистити зуби перед обіднім сном, тобто тричі на день. Тривалість чищення має становити 2 – 3 хвилини. Для заохочення дитини час можна засікти забавковим пісочним годинником або включивши улюблену пісню, яка в середньому триває 3 хвилини. Рекомендуємо зробити експеримент та засікти тривалість чищення Ваших зубів. Ви здивуєтеся, але більшість людей чистять зуби менше 1 хвилини.

Основною причиною розвитку карієсу є не кількість цукру у дієті Вашої дитини, а частота його споживання. Уникайте частих перекусів висококалорійними продуктами (печиво, цукерки, булочки, бублики, сухофрукти та інше). Надавайте перевагу твердим овочам та фруктам (яблуко, морква). При цьому вони мають бути цілими, неперетертими у блендері. Тверда їжа додатково механічно знімає зубний наліт та сприяє розвитку щелеп, правильно навантажуючи їх.

Однак, це жорстоко відмовляти дитині у солодкому задоволенні, тому надавайте перевагу чорному шоколаду або льодяникам без цукру (наприклад Xylipop). Льодяники з цукром тривалий час знаходяться в порожнині рота та легко налипають на зуби. Таким чином, вони мають довготривалу дію, що створює сприятливі умови для активного розвитку карієсу.

Уникайте солодких напоїв (соки, газовані солодкі напої), адже, окрім цукру, вони містять у великій концентрації кислоти, що додатково шкідливо впливають на тверді тканини зубів.

Після таких перекусів необхідно почистити зуби. При відсутності такої можливості, дайте дитині запити чистої несолодкої води, що дещо знизить кількість цукру в роті.

Побутує думка, що молочні зуби лікувати не потрібно, оскільки вони і так скоро випадуть. Це помилка, якої допускаються багато батьків.

Молочний зуб є індивідуальним органом в порожнині рота дитини, який повинен функціонувати протягом 7 – 9 років. Тимчасові (молочні) зуби, як і постійні, мають корені та пульпу (нерв), що розсмоктуються з прорізуванням постійного зуба. Тому при фізіологічній (природній)  зміні зуба, він випадає без коренів.

Важливо зберегти молочні зуби до їхньої природньої зміни, адже вони зберігають місце для прорізування постійних зубів. При передчасній втраті молочних зубів в майбутньому розвивається скупченість постійних зубів у зубному ряді, що потребує ортодонтичного лікування. Молочні перші моляри (4і зуби) випадають у віці 9-11 років, другі (5і зуби) – 12-14 років.

Під кожним молочним зубом в нормі є зачаток постійного. Якщо тимчасовий зуб уражений карієсом або його ускладненням, інфекція з коренів молочного зуба може перейти на зачаток постійного, а це призведе до ушкодження або загибелі постійного зуба.

Пам’ятайте, сьогодні красива усмішка – це запорука успіху.

Усмішка Вашої дитини у Ваших руках.

Клінічні випадки: