На сьогоднішній день красива і здорова посмішка є візитною карткою кожної людини, тому основне завдання естетичної стоматології – усунути психологічний дискомфорт, який виникає у пацієнтів із пошкодженими зубами (карієс, травми чи не каріорізні ураження зубів).  Лікарі терапевтичного відділення ЦСІП “ММ”, які займаються реставраційною стоматологією керуються сучасними протоколами лікування та використовують у своїй практиці найкращі композитні матеріали, які дозволяють зробити реставрацію непомітною та такою, що виконує свою функцію багато років. Обов’язковим є використання фотопротоколу, що дає змогу узгодити з пацієнтом всі його побажання щодо форми чи кольору майбутньої реставрації.
Пряма реставрація – це відновлення і корекція естетичних та функціональних параметрів зуба композитним матеріалом безпосередньо у порожнині рота.
Кофердам – спеціальна ізоляційна гумка, яка одягається на зуб, або декілька зубів. В стоматології кофердам використовується вже досить давно, проте багато пацієнтів знайомляться з ним вперше, і не завжди розуміють для чого він взагалі потрібен. ⠀
Перевага використання кофердаму в тому, що витративши невелику кількість часу на те, щоб його одягнути, лікар може максимально сконцентруватись на об’єкті лікування, не відволікаючись на слиновиділення пацієнта, язик чи прилеглі тканини, відкривання і закривання ротової порожнини. Крім того, кофердам забезпечує сухість та стерильність робочого поля, що в свою чергу значно підвищує якість проведеного лікування
Наші спеціалісти:

Олена Кувіла

Лікар-стоматолог терапевт, майстер художньої реставрації.

Наталія Кульчицька

Сертифікований спеціаліст з терапевтичної стоматології, лікар ІІ категорії.

Тетяна Іванова

Сертифікований спеціаліст з терапевтичної стоматології, член національної спілки стоматологів України.

Ірина Чорна

Асистент
Поширені запитання:

Кислотне середовище, що утворюється бактеріями в зубному нальоті, сприяє порушенню структури емалі. Це призводить до утворення порожнини, яка згодом стає глибшою.
Способи запобігання карієсу зубів:
• Ретельний індивідуальний догляд( чищення зубів не менше двох разів на день, використання зубної нитки)
• Обмежене вживання солодких газованих напоїв та їжі з високим вмістом вуглеводів
• Відвідувати кабінет стоматолога для профілактичного огляду раз на пів року і проводити професійну гігієну зубів

Пломбування зубів являє собою відновлення цілісності зуба. Реставрація ж, в свою чергу, охоплює ще й відновлення повної анатомії і корекцію естетики зуба. Пломба, як правило, візуально відрізняється за кольором, відтінком і текстурою від природніх тканин зуба. Під час реставрації лікар максимально відновлює анатомію зуба, ретельно підбирає колір, тому відреставрований зуб виглядає максимально природньо.

• Стирання або її випадіння
• Каріозне ураження по краях або під пломбою( вторинний карієс)
• Порушення герметичності, сколи частини пломби
• Зміна кольору або відтінку пломби( естетичний дефект)

Протягом життя тверді тканини зубів частково стираються. Це нормальний фізіологічний процес, адже ми ними кусаємо, жуємо. Але нерідко зуби стираються набагато швидше. Тоді говоримо про патологічну стертість, що являє собою не тільки косметичний дефект, а й призводить до підвищеної чутливості зубів на зовнішні подразники( холодне, гаряче, при чищенні). Якщо цю патологію не лікувати, то значним чином страждає скронево-нижньощелеповий суглоб, виникає біль в його області. Завдяки появі адгезивної техніки лікування вираженої стертості зубів можливе шляхом їх реставрації композитними матеріалами. Але тільки тоді, коли не порушений зубний ряд, тобто наявні всі зуби, і стертість не більше 1/3 висоти коронки зуба. В інших випадках вдаються до спільного лікування з ортопедом і хірургом.

Клінічні випадки: