Термін «Естетична стоматологія» з’явився в 60-70 роках 20 століття в США. На сьогоднішній день естетична стоматологія є чи не найбільш затребуваною послугою, багатьох турбує не тільки здоров’я зубів, але і їх зовнішній вигляд. Завдяки сучасним методам і матеріалами можна виконати практично всі побажання пацієнта за формою та кольором зубів.
Красива посмішка створює щастя в будинку, доброзичливість в бізнесі і є ознакою дружби
CAD/CAM технології- розшифровується, як комп’ютерний помічник в CAD/моделюванні і CAM/виробництві. Раніше виготовленням протезів займалися вручну, а тепер моделювання та виготовлення – автоматичні процеси, керовані комп’ютером.
Сучасні цифрові технології дозволяють виготовляти точні та дуже тонкі вініри, коронки, вкладки, а також проводити повний аналіз зубощелепової системи з урахуванням естетичних та функціональних особливостей. Можливість для пацієнта ознайомитись з майбутньою реставрацією до початку лікування.
SNAP face scanner – це сканер обличчя, який використовується для віртуальної діагностики і моделювання прогнозу естетичної реабілітації.
Polar-eyes – це поляризаційний фільтр на фотоапарат для дентальної фотографії, який використовується для точного цифрового підбору кольору.
Інтраоральний сканер (IOS)- це сучасний прилад для сканування внутрішньоро-тової порожнини та застосовується для створення цифрових відбитків в стоматології. Раніше щоб отримати уявлення про розташування, форму та розмір зубів, потрібно було знімати відбиток, рентгенівський знімок, прийти на прийом до стоматолога декі-лька разів, то тепер це все зводиться до одного швидкого, точного та комфортного 3D- сканування.
Лікування зубів під мікроскопом- це незамінний інструмент для стоматолога, завдяки якому лікування відбувається під збільшенням у декілька разів. Використову-ється в естетичній стоматології для малоінвазивної та точної підготовки зубів під вініри, коронки, вкладки, а також для контролю прилягання ортопедичних конструкцій.
Наші спеціалісти:
Роман Кузик
Поширені запитання:
Вінір- це керамічна або композитна пластинка, яка фіксується на вестибулярну (губну) поверхню зуба. Таке ортопедичне лікування головним чином складається з заміщенням видимої частини зубної емалі керамічним замінником, який щільно прилягає до поверхні зуба і володіє оптичними, механічними та біологічними властивостями, що дуже схожі до природньої емалі. Цей «замінник емалі» зарас наближує нас до досягнення цілей ортопедії – замінити дефект твердих тканин зуба штучною емалю.
Це малоінвазивна техніка препарування (спилення) зуба, а в деяких випадках і без препарування. Форма та розположення природніх зубів можуть бути ураженні функціональними, або естетичними проблемами. Отак з керамічними вінрами можна, наприклад, видозмінити ікло в другий різець, але для цього потрібно більше відпрепарувати зуб. Тому препарування зуба залежить від поставлених цілей в лікуванні.
Для того щоб приступити до лікування керамічними вінірами потрібно скласти план лікування та врахувати всі побажання пацієнта. Починаємо з 3D діагностики, яка стладається з прогнозування анатомічної форми враховуючи функціональні проблеми ( якщо вони є ).Наступним етапом буде погодження форми та кольору майбутніх вінірів разом із пацієнтом. Етап підготовки зубів під вініри може тривати від одієї до кількох годин, це залежить від індивідуального плану лікування та кількості вінірів. Щоб пацієнт не ходив з обпилиними зубами, йому встановлюються тимчасові вініри з пластпаси на час очікування виготовлення постійних. Через 2-3 тижні ( в залежності від кількості вінірів ) завершальний етап – це фіксація вінірів.
Це залежить від техніки препарування зуба, лабораторного виготовлення та методики фіксації вініра, а також показання та протипоказання до їх встановлення. Якщо ці всі етапи будуть виготовленні по всім протоколам, то відклеїтись вінір не повинен.
Вініри бувають – композитні та керамічні.Композитні вініри можна виготовити прямим ( в кріслі стоматолога з пломби в один візит ) та непрямим ( за допомогою зуботехнічної лабораторії ) способами.Керамічні вініри виготовляються з різних видів кераміки, а саме з полевошпатної кераміки ( фарфор ) і склокераміки IPS Emax, рідко коли виготовлюють із блоків діоксиду цирконія. Вони відрізняються між собою за міцністю та естетичними властивостями.
Віддаленні результати встановлених вінірів більше 30 років згідно з даними літератури.Все залежить від методик їх виготовлення, фіксації, а також від показів та протипоказів. Слідкувати за ними потрібно так само, як і за власними зубами (професійна та індивідуальна гігієна ротової порожнини)
Потрібно оцінити на скільки форма чи колір не ідеальні, бо це може бути особиста думка, або навіть естетичний комплекс пацієнта, а вреальності показів до встановлення нема. Якщо проблема така є, то знову ж таки потрібно враховувати причину поганої форми, яка могла виникнути з часом із-за патології прикусу, а колір зубів змінився через незадовільну гігієну ротової порожнини, або внаслідок шкідливих звичок. Тому прийняття рішення до виготовлення вінірів приймається індивідуально.
Це комплекс стоматологічних маніпуляцій, діагностик, планувань, спрямований на відновлення естетичної посмішки з урахуванням функціональних та анатомічних особливостей. Також в реабілітації приймають участь, не тільки стоматологи ортопеди, які роблять красиві вініри чи коронки, а й інші стоматологи такі, як: парадонтолог, ортодонт, хірург, терапевт, ендодонт, гнатолог. Отже, це командний підхід до планування здорової естетики.
Все залежить від складності естетичної та функціональної патології у пацієнта. Якщо у пацієнта проблема тільки естетична, без патології прикусу та пародонту ( запалення ясен ),та в межах кількох зубів, то така реабілітація може тривати від 2-ох тижнів до декількох місяців. У випадку складних патологій таких, як:
- відсутність декількох зубів
- скупченість зубів
- патологія прикусу
- запалення ясен
- вторинні карієси
- старі ортопедичні протези ( мостики, коронки… )
- потреба в ендодонтичному лікуванні ( лікування кореневих каналів )
- хрускіт та болі в скронево-нижньощелеповому суглобі ( СНЩС )
і ще багато інших патологій, то таке лікування може тривати декілька років.
Пацієнт потрапляє в естетичне відділення до лікаря ортопеда, який складає план лікування, використовуючи сучасні методи діагностики та скеровує його до інших спеціалістів на проведення лікування, яке забеспечує здорові умови в подальшій естетичній реабілітації. Чому саме ортопед, бо завершенням естетичної реабілітації займається саме він.